
CENA
Cena zawiera
Całkowity koszt realizacji programu, w tym:
- koszty transportu (przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej),
- zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym lub trzyosobowym,
- wyżywienie zgodnie z programem (śniadanie bufetowe),
- ubezpieczenie NNW i K.L,
- podatek VAT – marża,
- opiekę pilota/przewodników.
Cena nie zawiera
- wydatków własnych uczestników
- biletów wstępu na zamek w Trokach (płatny dodatkowo 8 Euro/uczestnik)
- ew. dopłaty do pokoju jednoosobowego (100 zł/osoba)
KAZIUKI to jarmark organizowany na cześć patrona Litwy św. Kazimierza ma swój początek w XVII wieku. To wyjątkowe wydarzenie, na które przejeżdżają regionalni rzemieślnicy, twórcy ludowi, muzykanci i mistrzowie kuchni. Na barwnej imprezie króluje litewski kwas i chleb. Tego nie da się opisać. Tego trzeba spróbować i posłuchać! To trzeba przeżyć!
PROGRAM:
Dzień 1:
- Zbiórka uczestników 4.03.2023 roku (z piątku na sobotę, noc z 3 na 4 marca 2023) o godzinie 00.00 na Pl. Bankowym, w pobliżu pomnika J. Słowackiego. O godzinie 00.10 wyjazd w kierunku Wilna.
- W czasie drogi do Wilna planujemy przerwy regeneracyjne w tym jedną dłuższą tzw. śniadaniową.
- WILNO – miasto, w którym od wieków krzyżują się języki i kultury. W stolicy liczącej sobie niespełna sześćset tysięcy mieszkańców, usłyszymy obok siebie język litewski, polski, białoruski czy łotewski. Gród położony nad Wilejką, powstał prawdopodobnie w XII. Jednymi z jego władców byli Świntoróg czy słynny Mendog. Intensywny rozwój miasta nastąpił w przełomie XIV i XV wieku. W konsekwencji unii pomiędzy Polską a Litwą zawartej w Krewie (dzisiejsza Białoruś), w Wilnie dokonano symbolicznego chrztu Litwy. Do miasta włączonego do Królestwa zaczęli ściągać osadnicy z różnych zakątków Polski czy Niemiec. W XVI wieku stało się ono drugim pod względem znaczenia miastem Rzeczpospolitej – Stefan Batory założył słynny Wileński Uniwersytet, powstała słynna Szkoła Talmudyczna. Rozkwit Wilna przerwał czas niepokojów, jakie targały Rzeczpospolitą na przestrzeni drugiej połowy XVII wieku, aż po XX wiek- szczególnie trudny dla Polaków i Litwinów w Wilnie.
- Zwiedzanie zaczniemy od Sanktuarium Matki Boskiej w Ostrej Bramie – jednego z najważniejszych symboli miasta. Przed słynnym obrazem modlił się m.in. młody Mickiewicz czy Piłsudski. Następnie udamy się do kościoła św. Teresy, cerkwi Św. Ducha, zobaczymy Plac Ratuszowy, Uniwersytet Wileński, Pałac Prezydencki, Plac Katedralny z pomnikiem Giedymina i Bazyliką Archikatedralną. We wnętrzu Bazyliki zobaczymy m.in. kaplicę św. Kazimierza (tzw. Królewska), podejdziemy też pod Górę Zamkową – zwaną też górą Giedymina.
- Około godziny 14.00 (czasu lokalnego) czas wolny na jarmark lub dla chętnych kontynuacja zwiedzania Wilna. Ruszamy na słynne wileńskie „Zarzecze” i dalej na Górę Trzykrzyską żeby około godziny 16.00 wrócić w okolice katedry.
- Zakwaterowanie w hotelu *** (hotel położony jest 800 metrów od Starego Miasta). Pokoje dwuosobowe i trzyosobowe z łazienkami. Dopłata do pokoju jednoosobowego 100 zł/uczestnik.
Dzień 2:
- Śniadanie bufetowe, wykwaterowanie z hotelu.
- CMENTARZ NA ROSSIE – około godziny 8.30 udamy się na słynny cmentarz na Rossie. Tam wraz z przewodnikiem, poznamy nieistniejące już miasto przez pryzmat jego dawnych mieszkańców. Odwiedzimy m.in. miejsce złożenia serca marszałka Józefa Piłsudskiego i jego matki, grób Joachima Lelewela, Euzebiusza Słowackiego i in.
- TROKI – dawna stolica Księstwa Litewskiego. W Trokach odwiedzimy jedyny w tej części Europy zamek, który położony jest na wyspie. Przed wiekami był ulubioną siedzibą księcia Witolda. Gotyckie mury niejednokrotnie odpierały oblężenie wroga, w tym Krzyżaków. Po powrocie na ląd skierujemy nasze kroki w stronę słynnej kenesy karaimskiej, aby szerzej poznać historyczne losy i kulturę sprowadzonych tu w końcu XIV wieku Karaimów. Po zakończeniu zwiedzania przerwa na posiłek w tradycyjnej restauracji karaimskiej, w której będzie można skosztować m.in. słynnych kibinów (płatny we własnym zakresie).
- Około godziny 15.00 (czasu lokalnego) wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót do Warszawy około godziny 22.00/23.00.
Wyjazd zostanie zorganizowany przy grupie minimum 25 uczestników.
REZERWACJE
Płatność za wyjazd pobieramy w dwóch ratach:
Rata 1 – zaliczka pobierana bezpośrednio przy składaniu zamówienia – 147 zł
Rata 2 – (koszt wyjazdu minus wpłacona zaliczka) płatna najpóźniej 14 dni przed rozpoczęciem imprezy
INFORMACJE DODATKOWE
- Wpłata oznacza akceptację Ogólnych Warunków Umowy WawaGra (OWU WawaGra) oraz Ogólnych Warunków Ubezpieczenia NNW (OWU SIGNAL IDUNA NNW KRAJ). Dokumenty te dostępne są tutaj.
- Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.
- Po zakończeniu realizacji usługi firma WawaGra nie przetwarza Państwa danych ani nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.
- Zajmowanie miejsc w autokarze odbywa się zgodnie z kolejnością dokonywania rezerwacji.