CENA
Cena zawiera
- Transport: autokar klasy turystycznej (klimatyzacja, DVD)
- Opiekę pilota i przewodnika
- Ubezpieczenia NNW (Signal Iduna)
- Opłaty drogowe i parkingowe
- podatek VAT, marża
- Bilety wstępu do BBN
Cena nie zawiera
- ewentualnych kosztów obiadu (około 45 zł/osoba, menu oraz ostateczną cenę podamy na kilka dni przed wyjazdem)
- wydatków własnych uczestników
Dostępne wolne miejsca
Wyruszamy na mikro wyprawę na biebrzańskie bagna. Nasz szlak będzie prowadził najbardziej dzikim i wymagającym szlakiem pomiędzy Gugnami a Barwikiem. Tego dnia nie zabraknie opowieści o wiosennych ziołach łąkowych i ich praktycznym zastosowaniu dawniej i dziś w nadbiebrzańskich wsiach. Po przerwie na regionalny obiad czeka nas wędrówka wokół pozostałości carskiego fortu, którego resztki zatopione są w biebrzańskiej przyrodzie.
PROGRAM:
- Zbiórka uczestników w dniu 17.05 (sobota) o godzinie 7.00 na parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki Warszawie, naprzeciwko Kinoteki. O godzinie 7.05 wyjazd w kierunku Białegostoku. Planowany powrót do Warszawy około godziny 20.30/21.00.
- KŁADKA DŁUGA LUKA – krótki spacer drewnianą kładką wiodącą od „Carskiej Drogi” w głąb biebrzańskiego bagna. Tu opowiemy Wam o czynnej ochronie torfowisk i wodniczce.
- SZAK GUGNY BARWIK – po wyjściu z autokaru wyruszymy na trekking na jednym z najbardziej dzikich a zarazem najbardziej wymagających szlaków biegnących pomiędzy miejscowościami Gugny i przysiółkiem wsi Budy jaką jest Barwik. Na tej ścieżce dotkniemy dzikości bagien biebrzańskich, a dzięki opowieściom Doroty zrozumiemy dlaczego za wszelką cenę należy chronić mokradła i dzikie rzeki. Tu przekonamy się czemu wodny świat jest rajem dla ptaków, być może na szlaku spotkamy łosia! Z pewnością wiele dowiemy się o biologii największego z ssaków w parku! Na szlaku moc mokradeł, rzeka Kosódka, wieża widokowa, pustynia wśród bagien czyli opowieść o wydmie i jej mieszkańcach! W czasie wędrówki posiądziemy też wiedzę o dzikich ziołach i jadalnych roślinach łąkowych.
- UWAGA: do przejścia mamy około 9 km, trasa przeznaczona jest dla osób chodzących czasem po bezdrożach. Wymagane są: buty trekkingowe lub inne dowolne obuwie które nie boi się błota i wilgoci (np. takie którego nie będziemy bali się później wyprać lub wyrzucić), koszule z długim rękawem, długie spodnie które dają się np. łatwo podwinąć, repelenty na komary/gzy, nakrycia głowy, zapas, wody prowiant na szlak, lornetki, w przypadku niepogody płaszcze przeciwdeszczowe/kurtki.
- OBIAD (opcjonalnie, dla chętnych) – obiad z tradycyjną kuchnią Podlasia.
- FORT IV – po przerwie obiadowej zanurzymy się w sosnowym lesie – pachnącym balsamicznym powietrzem. Do przejścia będziemy mieli około 4 km. Nasza trasa będzie wiodła wokół pozostałości fortu IV Twierdzy Osowiec. Opowiemy Wam o zbudowanej w końcu XIX wieku twierdzy, której zadaniem była obrona północno – zachodnich granicy ziemi carskiej Rosji. Przy okazji wędrówki usłyszycie też o mającym miejsce w 1915 roku niemieckim ataku z użyciem gazów bojowych i słynnym kontrataku „żywych trupów”.
Wyjazd prowadzi: Dorota Zielińska (DorotaBiebrza)
UWAGA: kolejność zwiedzania może ulec zmianie!
UWAGA: Wyjazd zostanie zorganizowany przy grupie minimum 25 uczestników.
INFORMACJE DODATKOWE
- Zajmowanie miejsc w autokarze odbywa się z zgodnie z kolejnością dokonywania rezerwacji.
- Podana godzina powrotu do Warszawy ma charakter orientacyjny i może ulec zmianie w zależności od warunków drogowych, pogodowych oraz innych okoliczności niezależnych od Organizatora.
- Wpłata oznacza akceptację Ogólnych Warunków Umowy Wawagra (OWU Wawagra) oraz Ogólnych Warunków Ubezpieczenia NNW (OWU Signal Iduna NNW Kraj) dostępnych tutaj.
- Podawane przy rejestracji dane przetwarzamy wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisujemy w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.
- Po zakończeniu realizacji usługi firma WawaGra nie przetwarza Państwa danych ani nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.