Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
BIAŁOWIEŻA I PODASIE – ŻUBR I TATARZY
DZIEŃ 1
- Zbiórka uczestników, wyjazd w kierunku Grabarki.
- Grabarka – święta góra polskiego prawosławia, na szczycie której ustawionych jest ok. 7000 krzyży wotywnych przyniesionych na plecach pątników. Tu odwiedzimy cerkiew pw. Przemienienia Pańskiego, cudowne źródło. Poznamy też niezwykłą historię symboliki architektury cerkiewnej.
- Białowieża – serce pierwotnego lasu. Przed wiekami ulubione miejsce polowań książąt litewskich i królów polskich. Dziś jedno z najciekawszych zbiorowisk leśnych w Europie.
- Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego – zwiedzanie multimedialnej ekspozycji ukazującej złożone zależności świata przyrody, codzienność najważniejszych chronionych w parku gatunków ssaków, ptaków czy zbiorowisk roślinnych.
- Rezerwat Pokazowy Żubra – tu staniemy oko w oko z królem puszczy, jednocześnie największym ssakiem żyjącym w Polsce, przyjrzymy się również rysiom i wilkom.
- Przejazd w kierunku obszaru ścisłej ochrony – szlaku Królewskie Dęby, w którym zobaczymy, jak przed wiekami wyglądał pierwotny las. Ścieżka prowadzi przez zbiorowisko dębów, których średnia wieku to około 350 lat. Dęby noszą imiona kolejnych książąt litewskich i królów polskich z dynastii Jagiellonów.
- Zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja.
- Na zakończenie dnia rozgrywki łucznicze i wieczór legend podlaskich.
DZIEŃ 2
- Śniadanie, wykwaterowanie z obiektu.
- Kruszyniany – zwiedzanie meczetu polskich Tatarów z opowieścią o ich historii i tradycji.
- Mizar – zwiedzanie najpiękniejszego cmentarza polskich Tatarów, gdzie poznamy ich zwyczaje pogrzebowe.
- Supraśl – tu zobaczymy m.in. mury cerkwi obronnej pod wezwaniem Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy (wysadzona przez Niemców w 1944 roku cerkiew została pieczołowicie zrekonstruowana), pałac Bucholtzów, dom tkaczy.
- Obiad.
- Gra miejska „Sekrety rodziny Bucholców”.
- Wyjazd w drogę powrotną.
CENA
Staramy się, aby każda z naszych wycieczek była wyjątkowa – dlatego ceny wycieczek kilkudniowych obliczamy po wcześniejszym ustaleniu liczby uczestników i szczegółów programu!
CENA ZAWIERA
- całkowity koszt realizacji programu
- transport
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- opiekę pilota i przewodników lokalnych
- ubezpieczenie NNW
- podatek VAT