Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
SUWALSZCZYZNA I WILNO
DZIEŃ 1
- Zbiórka uczestników, wyjazd w kierunku Augustowa.
- Augustów – zwiedzanie z przewodnikiem historycznego centrum miasta położonego u styku trzech jezior. Augustów w czasach I Rzeczpospolitej był miastem granicznym pomiędzy Koroną Polski a Wielkim Księstwem Litewskim.
- Gra miejska na rynku – Tajemnice Augustowa. Uczestnicy podzieleni na zespoły i wyposażeni w niezbędne materiały poznają początki historii Augustowa i związane z nimi postacie (m.in. Zygmunta II Augusta i królowej Bony). Na zwycięską drużynę czekają nagrody.
- Rejs do Studziennicznej – rejs tzw. szlakiem papieskim. W trakcie rejsu uczestnicy poznają historię kanału i fascynujące ciekawostki przyrodnicze związane z akwenami Suwalszczyzny.
- Studzienniczna – Sanktuarium Maryjne – drewniany kościół M.B. Szkaplerznej, murowana kaplica Matki Bożej.
- Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja.
- Wieczorne podchody na terenie ośrodka – Tajemnice z dna jezior…
DZIEŃ 2
- Śniadanie, wyjazd w kierunku Jeziora Hańcza.
- Wodziłki – tu poznamy sekret życia Staroobrzędowców, odwiedzimy też ich świątynie!
- Jezioro Hańcza – przejazd na punkty widokowy z panoramą na jezioro.
- Obiad.
- Góra Cisowa – tego dnia zobaczymy też niezwykłe wzgórze morenowe nazywana „Suwalską Fudżijamą”
- Po popołudniu zajęcia animacyjne na terenie ośrodka:
- Strzelectwo i Łucznictwo – zajęcia z instruktorem na stanowisku strzeleckim. Przy wsparciu instruktora w pełni bezpiecznie wprawimy oko w celności. Każdy adept sztuki strzeleckiej nabędzie też umiejętności w łucznictwie klasycznym.
- Integracyjna gra terenowa „Bitwa o skarb!” – każdy uczestnik wyjazdu będzie musiał się zsolidaryzować z pozostałymi członkami grupy. Na wyznaczonym torze gry czekają liczne zadania, takie jak przeprawa pontonami przez rzeką, przejście przez pole minowe, strzelanie do celu i wiele innych. Na zwycięską drużynę, która zdobędzie największą liczbę punktów, czeka nagroda!
- Kolacja.
- Wieczorna dyskoteka.
DZIEŃ 3
- Śniadanie + suchy prowiant. Wyjazd do Wilna.
- Troki – dawna (druga chronologicznie) stolica Księstwa Litewskiego. W Trokach odwiedzimy jedyny w tej części Europy zamek, który położony jest na wyspie. Przed wiekami był ulubioną siedzibą księcia Witolda. Gotyckie mury niejednokrotnie odparły oblężenie wroga, w tym Krzyżaków. Po powrocie na ląd skierujemy nasze kroki do słynnej kenesy karaimskiej, aby szerzej poznać historyczne losy i kulturę sprowadzonych tu w końcu XIV wieku Karaimów.
- Wilno – zwiedzanie miasta w formie spacero–gry „Tajemnica Barbary Radziwiłłówny”. Spacer zaczniemy od Sanktuarium Matki Boskiej w Ostrej Bramie – jednego z najważniejszych symboli miasta. Przed słynnym obrazem modlił się m.in. młody Mickiewicz czy Piłsudski. Następnie udamy się do kościoła św. Teresy, cerkwi św. Ducha, zobaczymy Plac Ratuszowy, Uniwersytet Wileński, Pałac Prezydencki, Plac Katedralny z pomnikiem Giedymina i Bazyliką Archikatedralną, we wnętrzu której zobaczymy m.in. kaplicę św. Kazimierza (tzw. Królewską), Górę Zamkową – zwaną też górą Giedymina.
- Przejazd na Cmentarz na Rossie.
- Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd do obiektu.
- Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 4
- Śniadanie. Po śniadaniu czeka nas wyprawa nad Czarną Hańczę.
- Czarna Hańcza – spływa kajakami pod opieką kwalifikowanych ratowników. Czas spływu około 3 godzin (z drobnymi przerwami).
- Powrót do ośrodka, obiad.
- Popołudniowe zajęcia integracyjne – marsz na orientację, gra ruchowa „Bitwa o Flagę” i inne.
- Kolacja.
- Ognisko podsumowywujące wyjazd.
DZIEŃ 5
- Śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka.
- Wigry – budynki klasztoru pokamedulskiego. Zwiedzanie z przewodnikiem apartamentów papieskich, Kaplicy Papieskiej, krypt w kościele, wieży zegarowej. Panorama Wigierskiego Parku Narodowego.
- Obiad.
- Wizyta w Muzeum Wigier w Starym Folwarku – lekcja muzealna „Nie tylko wilk i zając – zwierzęta Wigierskiego Parku Narodowego”.
- Wyjazd w drogę powrotną.
CENA
Staramy się, aby każda z naszych wycieczek była wyjątkowa – dlatego ceny wycieczek kilkudniowych obliczamy po wcześniejszym ustaleniu liczby uczestników i szczegółów programu!
CENA ZAWIERA
- całkowity koszt realizacji programu
- wyżywienie i nocleg zgodnie z programem
- opiekę pilota i przewodników lokalnych
- bilety wstępu
- transport
- ubezpieczenie NNW+KL (na terenie Litwy)
- podatek VAT