Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.

SZLAKIEM AKCJI POD ARSENAŁEM
PROGRAM
Zbiórka uczestników, o godzinie 8.00 wyjazd sprzed szkoły. Ruszamy na wyprawę w poszukiwaniu trzech niezwykłych bohaterów! I słynnych akcji Polskiego Państwa Podziemnego.
- Mauzoleum w Alej Szucha
- Spacer z elementami gry miejskiej „Akcja pod Arsenałem” – przeniesiemy się w czasie do okupowanej Warszawy. Wędrując od Pomnika Kopernika poznamy szczegóły przygotowania i akcji odbicia z rąk hitlerowców Jan Bytnara „Rudego”, akcji „V”, akcji „Góral”, przebicia do śródmieścia kompani „Rudy” batalionu „Zośka”. Spacer prowadzony będzie przez przewodnika ucharakteryzowanego na żołnierza Szarych Szeregów. W trakcie będziemy mieli możliwość zapoznania się z oryginalnymi przedmiotami związanymi z historią Szarych Szeregów, PM STEN, rewolwer Lebel. Nie zabraknie niecodziennych zdań: będziemy pisać znaki polski walczącej tuż pod bokiem wrogich żołnierzy wermachtu, zerwiemy flagi z zachęty, rzucimy grantem do celu, nabędziemy umiejętności deszyfrażu! Trasa spaceru: Pomnik Kopernika – Zachęta – Plac Piłsudskiego – Pałac Blanka – Budynek Banku Polskiego – Pałac Tepera – Arsenał.
- Zakończenie spaceru – podsumowanie gry, zapalenie zniczy przed budynkiem Arsenału.
- Liceum im. Stefana Batorego – tu zatrzymamy się na moment, żeby poznać szkolne losy Janka Bytnara, Macieja Dawidowskiego, Tadeusza Zawadzkiego czy Krzysztofa Baczyńskiego. Poszukamy odpowiedzi na pytania: czy zawsze mieli dobre stopnie, skąd wzięły się ich szkolne przezwiska, kim byli ich ulubieni bohaterowie? W jakich dyscyplinach sportu byli najlepsi?
- Muzeum Więzienia Pawiak
- Powązki Wojskowe –kwatery m.in. Jana Bytnara, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Krótki spacer „Strażnicy Niepodległości” w czasie, którego poznamy niezwykłe sylwetki obrońców naszej niepodległości!
CENA
Liczba uczestników | Cena |
41-45osób | 129zł/os |
23-26osób | 159zł/os |
Opiekunowie nie ponoszą kosztów uczestnictwa.
CENA ZAWIERA
- całkowity koszt realizacji programu
- opiekę przewodnika
- koszt prowadzenia zajęć
- bilety wstępów
- transport autokarem klasy turystycznej
- ubezpieczenie NNW
- podatek VAT