Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
TAJEMNICE BISKUPINA I POCZĄTKÓW PAŃSTWA POLSKIEGO
DZIEŃ 1
- Zbiórka uczestników, wyjazd w kierunku Poznania.
- Poznań – miasto, którego początki nierozerwalnie wiążą się z dynastią Piastów. Historycy nie mają wątpliwości, że to właśnie w tym mieście miał miejsce ślub księcia Mieszka I i Dobrawy. Miasto przesycone jest zabytkami od najdawniejszych romańskich na Ostrowie Tumskim po gotyckie i barokowe w obrębie Starego Miasta.
- Zwiedzanie z przewodnikiem zabytkowej części miasta połączone z elementami gry miejskiej „Tajemnica Koziołków Poznańskich” W czasie zwiedzania z przewodnikiem odwiedzimy m.in. katedrę na Ostrowie Tumskim, rynek z zabudową przyrynkową, pozostałości zamku. Na zakończenie zwiedzania podsumowanie i nagrody.
- Ostrów Lednicki – zwiedzanie położonych na wyspie pozostałości pałacu i kaplicy z czasów księcia Mieszka I. Na wyspę przepłyniemy promem. Ostanie badania interdyscyplinarne prowadzone w dawnej kaplicy przypałacowej wskazują wyspę jako miejsce przyjęcia chrztu w 966 roku. Wędrując przez wyspę, spróbujemy zrekonstruować rytuał chrztu księcia Mieszka I.
- Dla młodych podróżników na wyspie specjalny turniej na miecze otulinowe.
- Około godziny 17.30 wyjazd w kierunku Gniezna. Zakwaterowanie w hotelu. Pokoje z
- łazienkami. Obiadokolacja dwudaniowa.
- Wieczorny turniej łuczniczy o złotą strzałę Mieszka I. Nocleg.
DZIEŃ 2
- Śniadanie, wykwaterowanie z obiektu.
- Biskupin zwany „polskimi Pompejami” – zwiedzanie rezerwatu archeologicznego, w którym zrekonstruowano gród z wczesnej epoki żelaza. Badania archeologiczne na terenie grodu prowadzone były z ogromnym rozmachem jeszcze przed wybuchem II wojny światowej. W trakcie wędrówki poznamy sekrety kultury pól popielnicowych, odnajdziemy również wiele analogii do ziem dzisiejszego Mazowsza.
- Gąsawa – pomnik Leszka Białego (z okien autokaru), przejazd kolejką wąskotorową (z Biskupina do Gąsaw)
- Gniezno – pierwsza stolica Polski, legendarny gród Lecha. Zwiedzanie archikatedry gnieźnieńskiej, nazywanej matką polskich kościołów, ze słynnymi romańskimi drzwiami, jeden z najcenniejszych zabytków architektury romańskiej. Na małych odkrywców czekać będzie u stóp wzgórza Lecha wyjątkowa możliwość przymierzenia kolczugi z czasów drużyny wojowników Mieszka I, sukni dworskiej, wzięcia do ręki miecza.
- Obiad.
- Kruszwica – legendarna siedziba księcia Popiela. Wejście na Mysią Wieżę oraz zwiedzanie pozostałości piwnic zamkowych i rekonstrukcji mostu zwodzonego.
- Wyjazd w drogę powrotną.
CENA
Staramy się, aby każda z naszych wycieczek była wyjątkowa – dlatego ceny wycieczek kilkudniowych obliczamy po wcześniejszym ustaleniu liczby uczestników i szczegółów programu!
CENA ZAWIERA
- całkowity koszt realizacji programu
- transport
- nocleg
- wyżywienie zgodnie z programem
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- opiekę pilota i przewodników lokalnych
- ubezpieczenie NNW
- podatek VAT